Bahçe

2024 Bahçe Mobilyası Trendleri – Yeni Dış Mekan Peyzaj Koleksiyonları

2022 bahçe mobilya trendleri: yeni dış mekan koleksiyonlarıMeteoroloji uzmanlarına göre bahar geldi! Evet ! Artık soğuk, kar ve melankoli günleri yok! Geleceğin güneşli günlerini kutlamak için balkonunuzu, terasınızı veya verandanızı en son trendlere göre şık bir şekilde döşemenize yardımcı olacağız. Bu yazıda en popüler mobilya malzemelerini, avantajlarını ve dezavantajlarını ve onları süper zarif bir şekilde düzenlemek için ilham verici fikirleri bulacaksınız. O halde, daha fazla uzatmadan size 2024 bahçe mobilyası trendleri için nihai rehberi sunuyoruz! Dış mekanınıza ruh verelim!

Bahçe mobilyaları için hangi malzemeleri seçmeli: 2024 trendleri2022 bahçe mobilya trendleri: yeni dış mekan koleksiyonları

İster şehir merkezinde bir balkonda birkaç metrekarelik bir alanınız olsun, ister kırda geniş bir bahçeniz olsun, ihtiyacınıza uygun harika ve süper konforlu mobilyalar bulabilirsiniz. Bazen seçim yapmak çok zor olabilir ama aslında kendinize birkaç basit soru sormanız yeterlidir:

– Bahçe mobilyaları için kaç metrekare yeriniz var?

– Favori dış tasarım stiliniz nedir?

– Bütçeniz nedir?

Bu nedenle, bu üç sorunun yanıtları seçiminizi kolaylaştırabilir. Örneğin küçük bir balkonunuz varsa bunun yerine bir masa takımı ve iki katlanır sandalyeye yönelmelisiniz. Ancak evin önünde düzenlemek istediğiniz geniş bir alanınız varsa, size en üst düzeyde konfor sağlayan kanepe ve bahçe sandalyelerini tercih edin.

Sonraki birkaç paragrafta, diğer iki soruyu yanıtlamanıza yardımcı olacağız ve makalenin sonunda mağazalara uğramaya ve hayallerinizdeki mobilyayı bulmaya hazır olacaksınız!

Plastik bahçe mobilyalarında trendler 2024Bahçe mobilyalarında trendler 2022

Tüm bütçelere uyan en ucuz mobilyalarla başlıyoruz: plastik. Sadece farklı renk ve tonlarda değil, aynı zamanda 2024 trendlerinin kanonlarına göre – rattan, taş, doğal ahşap, metal ve antika imitasyon olarak üretiliyorlar. Dağ evini en yeni tasarım trendleri ile minimum maliyetle donatmak isteyenler için iyi bir ekonomik seçenektir. Bu pratik ve konforlu mobilyalar, her türlü manzarayı istenilen tarzda dekore edebilir.

ahşap bahçe mobilyaları2022 bahçe mobilya trendleri: yeni dış mekan koleksiyonları

Ahşap bahçe mobilyaları ekolojiktir, güzeldir ve estetiktir. Bahçe ürünleri genellikle yumuşak ağaçtan veya sert ağaçtan yapılır. Bu mobilya parçaları dayanıklı ve pratiktir, ancak neme karşı savunmasız olabilirler. Hoş olmayan sonuçlardan kaçınmak için, mobilyalar birkaç aşamada yüksek kaliteli işleme tabi tutulur: emprenye, boyama veya vernikleme. Bahçe mobilyası için kereste istenilen renkte satın alınabilir ancak böyle bir ürünün fiyatı oldukça yüksektir.

Bambu hasır, kamış ve rattan mobilyalar2022 bahçe mobilya trendleri: yeni dış mekan koleksiyonları

Bambu, kamış ve rattan, son yıllarda popülaritesi artan bahçe mobilyaları yapmak için klasik doğal malzemelerdir ve 2024 de bir istisna değildir. Bu malzemelerden yapılan ürünler zarif, güzel ve hafiftir ve her türlü manzaraya mükemmel uyum sağlar. Bahçedeki en estetik dekorasyonlardan biridir. Ancak bu mobilyanın kullanım süresi kısadır. Geçicidirler ve kolayca bozulurlar. Ayrıca özel bir kaplama yapılmadan rattan, bambu ve sazlar güneş ve nemin etkisiyle renklerini kaybederek deforme olurlar. Bu tür mobilyaların yıkanması istenmez ve yağmurlu dönemde ürünleri sıcak bir odada saklamanız gerekir.

Ferforje metal bahçe mobilyaları2022 bahçe mobilya trendleri: yeni dış mekan koleksiyonları

Rafine ve güzel olan bahçe mobilyaları pahalı, zarif ve sofistike bir havaya sahiptir. Ayrıca bahçe mobilyası üretiminde 2024 yılının gerçek bir başarısı! Dövme metal ürünler, özellikle çiçek bahçeleri ve yapay göletlerle birlikte, siteyi kesinlikle süsleyecek ve çevre düzenlemesinin gerçek bir vurgusu haline gelecektir. Bu malzemenin dezavantajları, uygun bakım olmadığında yalnızca ağırlığını ve korozyona duyarlılığını içerir.

taş mobilya2022 bahçe mobilya trendleri: yeni dış mekan koleksiyonları

Taş, yüzyıllardır dayanıklı ve her zaman yeşil kalan bir malzeme olmuştur. Taş ürünler orijinal, anıtsal ve her zaman modadır. Güzel ve zarifler ama pahalılar. Ayrıca taş güneş ışınlarına ve neme karşı tamamen duyarsızdır, korozyona veya kurumaya karşı hassas değildir. Taş bahçe mobilyalarının tek dezavantajı yüksek fiyatıdır.

Soyut dekoratif öğeler.2022 bahçe mobilya trendleri: yeni dış mekan koleksiyonları

Dekorasyon her iç ve dış mekanın vazgeçilmez bir parçasıdır. Ve modaya uygun bahçe mobilyaları söz konusu olduğunda, ikincil öğeler aslında kaçırılmaması gereken anahtar öğelerdir. Çünkü ? 2024 yılında bahçe mobilyaları tasarımında oturma odası mobilyalarını taklit etmektedir. Bu bağlamda küçük detaylar balkonda ya da bahçede gerçek bir cennet yaratacak son dokunuşlardır. Bu sıcak ortamı tamamlayacak sonbahar çiçekleri, veranda minderleri, peri ışıkları ve hatta bir kilim ekleyin.

Popüler mobilya renkleri 20242022 bahçe mobilya trendleri: yeni dış mekan koleksiyonları

Bildiğiniz gibi modaya uygun renkler sadece moda trendlerinde değil, aynı zamanda iç/dış tasarımda da davet ediliyor. O yüzden bu yıl “Kadife çiçeği” turuncusu, “Aydınlatıcı” sarısı veya fuşya pembesi gibi parlak tonları tercih edin. Modern bahçe mobilyaları genel peyzaj ile uyum sağlamamalıdır. Tam tersi! 2024 yılında, Bahçe mobilyası bahçede veya çimenlikte alışılmadık bir şekilde öne çıkarak dış tasarımın en çarpıcı vurgusu haline gelir.

modern mobilya tasarımı2022 bahçe mobilya trendleri: yeni dış mekan koleksiyonları

2024’ün en moda trendi, kesin ve katı şekillere sahip bahçe mobilyalarıdır. Küboid masalar, klasik dikdörtgen sandalyeler ve kanepeler her zamankinden daha moda. Bu trendin diğer tarafı ise yumuşak, yuvarlak şekiller modası.

Okyanus

Yazarlarımız alanlarında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en doğru şekilde cevaplayabilecek ve ihtiyacınız olan fikirleri en yaratıcı şekilde üretebileceklerdir. Sizleri de en iyi hizmetimizle karşılamak için buradayız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu