Dekorasyon

Koridora Güzellik ve Özgünlük Katmak için 7 Dekorasyon Önerisi

Koridor Dekorasyonu Fikirleri
Modern koridor dekorasyonu ile alandan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak harika fikirler.

Ev iyileştirmeleri sadece ana yaşam alanlarıyla sınırlı değildir ve giriş holü ve koridor gibi geçiş alanları genellikle ihmal edilen, ancak mülkün genel görünümünde önemli bir rol oynayan alanlardır. Bu alanları güncellemek, evinize birinci sınıf bir görünüm ve his katmanın yanı sıra misafirlerinizi etkilemek için harika bir fırsattır.

Deecors.Com’da basit değişiklikler için 7 öneri sıralıyoruz. Ayrıca Giriş Koridoru için Pratik ve Güzel Bir Ayakkabı Dolabı: Nasıl Seçilir? konusu ilginizi çekebilir.

1. Açık beyaz duvarlar

Koridor Dekorasyonu Düzenleme Fikirleri
Modern Ev Koridor Dekorasyonu

En geleneksel öneriler bu ortamda özel bir sadelikle bütünleştirilmiştir. Beyaz duvarlar evin iç kısmına yeni bir hayat veriyor. Evin diğer odalarından doğal ışık alan koridor, duvarlar ve tavan beyaz (veya benzer bir tonda) kaplandığında netlik ve aydınlık kazanıyor.

Koridorun görünümünün inceliğini artırmak ister misiniz? Aşırı dar olmayan yüzeylerde pervazlar çok şık bir seçenek olarak öne çıkıyor.

2. Birbirine zıt duvarlar

Koridor Dekorasyon Fikirleri
Koridor Dekorasyon Fikirleri ile Evinize Renk Katın

Koridorun uzunluk ve genişliği, boyut olarak daha büyük olan diğer odalar kadar çok dekoratif seçenek sunmaz. Yine de yeni mobilyalar eklemeden odanın görünümünü dönüştürmek mümkündür. Duvarlar, koridorun dekorasyonu için ana temeli tanımlar. Her iki taraf farklı bir yüzeye sahip olduğunda, ikisi birbirini tamamlar.

Yani, iki zıt renk tonu, yeni nüanslar verilen bir alana ritim ve dinamizm getirir.

3. Koridorun merkez noktasını belirleyin

Koridor dekorasyonu nasıl yapılır
Modern ahşap koridor dekorasyonu

Merkez noktanın konumu sadece oturma odası, yatak odası veya yemek odası için geçerli değildir. Koridor dekorasyonunun planlanmasında da vurgulanması gereken bir perspektif vardır: güzelliği ve özgünlüğü nedeniyle göze çarpan bir perspektif. Böyle bir odak noktası belirlemek, koridoru daha geniş bir perspektiften yeniden keşfetmenize de yardımcı olur.

Bir ayna, bir tablo, bir fotoğraf veya alçak bir mobilya parçası hemen bir odak noktası oluşturabilir.

4. Başka odalarda bulunan öğelerin tekrarı ile oynayın.

Koridor Dekorasyonu Düzenleme
Koridorlar dekorasyon konusunda genellikle yok sayılır. Aslında koridor eve girildiğinde ilk görülen mekandır ve bu nedenle ilgiye muhtaçtır.

Koridor, evin değişik odalarına erişimi birleştiren bir yüzeydir. Mutfağa, oturma odasına, yatak odalarına, banyoya bağlanan bir geçittir… Bu nedenle, tekrarın etkisi, bir bütün olarak analiz edilen iç mekanın görsel sürekliliği üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Mesela, evin diğer odalarında da mevcut olan bir tonun varlığını bütünleştirir.

5. Koridorlar için duvar kağıdı

koridor için duvar kağıdı modelleri
Koridor Duvar Kağıtları

Duvarların dönüştürülmesi odanın görüntüsünü tamamen değiştirir. Duvar kağıdı her odada anında bir etki yaratır. Ancak, kompozisyonun ana unsuru olarak öne çıktığı bir koridorda etkisi daha da belirgindir. Başka bir deyişle, özgün bir desene sahip bir geçiş yoluna sanatsal bir bakış açısı kazandırır.

6. Koridorlar için yenilikçi aydınlatma

Sensörlü Koridor Aydınlatma
Koridor Dekorasyon & Aydınlatma Modelleri

Bazen koridorun dekoratif gücü bir ayna ile kombine edilmiş bir taban ünitesine entegre edilir. Diğer durumlarda, tabandan öne çıkan yeni bir duvar rengi veya duvar kağıdı ile zenginleştirilir. Ancak, projede kullanabileceğiniz başka kaynaklar da vardır. Dekoratif aydınlatma buna iyi bir örnektir.

7. Koridora açılan odalarda şık kapılar

antika mobilyalı koridor
Antika mobilyalı koridor modelleri

Duvarlar, zemin, tavan ve odalara erişim sağlayan kapılar, koridor görünümünün ana şemasını oluşturur. Bu nedenle kapıların estetiği nihai tasarım üzerinde özel bir etkiye sahiptir. Örneğin, cam vitray pencereli kapılar, çok zarif olmalarının yanı sıra, bu geçitle bağlantılı diğer odalardan gelen doğal ışığın girişini arttırır.

Benzer güzel bir konu önerisi: Dar bir koridoru geniş göstermek için 7 fikir

Sonuç olarak, evinizin giriş holü ve koridorlarına aynı özeni göstermek, evinizi daha estetik ve işlevsel hale getirebilir. Bu alanlara kişisel bir dokunuş ekleyerek, evinizi kendinize ait ve davetkar bir alan haline getirebilirsiniz.

Okyanus

Yazarlarımız alanlarında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en doğru şekilde cevaplayabilecek ve ihtiyacınız olan fikirleri en yaratıcı şekilde üretebileceklerdir. Sizleri de en iyi hizmetimizle karşılamak için buradayız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu