Mobilya

Küçük odaların dekorasyonu için 7 farklı çeşit mobilya

beyaz renkli̇ mobi̇lyalar
Beyaz renkli mobilyalar

Mobilya seçimi, evin dekorasyon planında önemli bir yer tutar. Bu nedenle, özellikle küçük odalar için, düzgün tasarımlı ve yer tasarrufu sağlayan mobilya seçmek önemlidir. Ayrıca, mobilya seçimi yaparken odanın amacını ve kullanımını da dikkate almak önemlidir. Örneğin, oturma odası için rahat ve geniş koltuklar tercih edilirken, yatak odası için yatak ve dolap seçimi önemlidir.

Deecors’da, küçük alanları süslemek için 7 çeşit mobilya sunuyoruz.

1. Modern beyaz renk mobilyalar

beyaz mobilya
Modern beyaz renkli mobilya

Genelde duvarlarda ve tavanlarda öne çıkan bir renktir. Aydınlık bir yüzeye sahip mobilyalar evin ferahlığını artırıyor. Bu nedenle, çok geniş olmayan oturma odalarında, mutfaklarda veya yatak odalarında mükemmel bir uyum gösterirler.

2. Depolama alanı iyi olan pratik mobilyalar

prati̇k oturma odasi dekorasyonu
Prati̇k oturma odasi dekorasyonu

Estetik tasarımlı bir mobilya ilk bakışta göze çarpar. Bu nedenle satın alma süreci üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Güzel bir görünümü depolama kapasitesiyle birleştiren modeller, özellikle dar alanların döşenmesi için popülerdir.

3. Tamamlayıcı Mobilyalar

beyaz masalar
Kanepenin yanındaki beyaz masalar

Tamamlayıcı mobilyalar bir odanın işlevselliğini artırır. Güzel köşeler yaratan ve yaşam tarzı ihtiyaçlarına uyum sağlayan pratik parçalarla çevreyi tamamlıyorlar. Bu nedenle, daha genel başka değişiklikler yapmadan bir yeri dönüştürme kapasitesine sahip unsurlardır.

Öneri: Salonunuzdaki baskıların güzelleştirilmesi nasıl sağlanır?

Ayrıca, fazladan depolama sağlayan, örneğin büfe veya çekmeceli dolap gibi parçalar da vardır. Bazı dekoratif unsurları çerçevelemeye yarayan tasarımlar: aynalar, vazolar veya özel baskılı kitaplar.

4. Raf Seçenekleri

raf
Raf modelleri

Odanın düzenini iyileştirmek için tavana kadar uzanan dolaplar veya raflar aracılığıyla bazı duvarların yüksekliğinden yararlanmak önemlidir. Bu mobilya parçası, büyük veya küçük odalarda birçok olanak sunar.

Ayrıca Okuyun: Küçük Evler için Dekorasyon Örnekleri

Birinci durumda, aynı bağlamda entegre edilmiş iki farklı ortamı ayırt etmek için kullanılabilir. Ancak, geçişi kolaylaştırmak için odanın ortasının serbest ve açık olması gereken bir odada konum değişir. Raflar ekstra depolama kapasitesi sağlarken aynı zamanda son derece dekoratif bir vitrin sunar. Birkaç kişisel parçayı vurgulamak için mükemmel bir bakış açısı sağlarlar.

5. Özel üretim mobilyalar

Beyaz Mutfak Dolabı
Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri Önerileri ve Fikirleri

Kullanılabilir yüzey alanıyla tamamen uyumlu olan mobilyalar, çevresiyle mükemmel bir bütünlük oluşturur. Bu, her şeyden önce uzun vadeli bir ev olarak algılanan bir eve entegre edilmesi gereken bir seçenektir.

Konutun kendisine değer katan bir yatırım olduğu akılda tutulmalıdır. Ölçüye göre üretilen mobilyalar, mükemmel şekilde kullanılan küçük bir alanın görüntüsünü değiştirebilir.

6. Tamamen veya kısmen açık gardıroplar

açık gardıroplar
Modern açık gardıroplar

Sadece trend belirleyici olmakla kalmayan açık dolaplar, aynı zamanda çok hafif bir yapıya sahiptir. Kapı veya çekmecelerin olmaması, bütünün görsel ağırlığını azaltır. Başka bir deyişle, tasarımın ön kısmı derli topludur. Sonuç olarak, raflara ve bölmelere yerleştirilenler görülebilir.

Kimi dolaplar tamamen açıktır. Ancak bunu klasik kapalı dolap formatıyla birleştiren modeller de bulabilirsiniz. Nihai seçim, bireysel zevke bağlı olduğu için çok kişisel bir seçimdir.

7. Derinliği çok az olan mobilyalar

pratik dekorasyon
Oturma odasinda ve mutfakta pratik dekorasyon

Bugünlerde, küçük odaların dekorasyonu için çok sayıda depolama çözümü bulabilirsiniz. Sadece birkaç santimetre derinliğindeki gardıroplar çok pratiktir. Ortamı süsler, duvarın yüksekliğinden yararlanır ve odanın genişliğini artırırlar. Bu özellikle dar koridorlar ve mini koridorlar için uygundur. Ancak alan sınırlamaları evin diğer köşelerinde de mevcuttur.

Yaratıcılık ve yenilikçilik açısından algılandığında küçük odalar birçok alternatif sunar. Ayrıca depolamayı güzel, pratik ve dekoratif mobilyalarla planlamak önemlidir.

Okyanus

Yazarlarımız alanlarında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en doğru şekilde cevaplayabilecek ve ihtiyacınız olan fikirleri en yaratıcı şekilde üretebileceklerdir. Sizleri de en iyi hizmetimizle karşılamak için buradayız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu